אנרגיה סולארית בישראל
תחזוקה פרוייקטים מאמרים צור קשר
אנרגיה סולארית בישראל
X

ההתחממות הגלובאלית

בשנת 2006 אל גור, סגן נשיא ארצות הברית לשעבר, הציג לראשונה את הסרט "אמת מטרידה". הסרט עוסק בהתחממות כדור הארץ. בנוסף אל גור הוציא ספר ובו נתונים המוכיחים את טענותיו ומסבירים את הסכנות והנזקים. הסרט זכה באוסקר בקטגורית הסרט התיעודי הטוב ביותר. הוא הגביר את המודעות בנושא ההתחממות הגלובאלית. אחד הגורמים הגדולים ביותר להתחממות כדור הארץ, נובע מהפקת החשמל. תחנות הכח המפיקות חשמל, פולטות תוך כדי התהליך גזים רעילים שפוגעים באקלים כדור הארץ ומשנים אותו. הפתרון היעיל ביותר למנוע נזק זה הוא להפיק חשמל באמצעות אנרגיה סולארית הנחשבת לאנרגיה ירוקה.

שימוש במערכות סולאריות בארץ

בשנת 1998 מדינות רבות וביניהן ישראל, חתמו על פרוטוקול קיוטו. כל מדינה שחתמה על הפרוטוקול, התחייבה לצמצם את פליטת גזי החממה עד כמה שניתן וכמו כן להוריד את פליטת הפחמן הדו חמצני שמזיק לכדור הארץ. לכן מדינת ישראל מעודדות אזרחים ותאגידים להשתמש באנרגיה ירוקה. כל בעל עסק או כל בעל בית פרטי עם נגישות לגג, יכול להתקין מערכת סולארית על גג ביתו ולהפיק חשמל מאנרגיית השמש. בישראל ניתן למצוא מפעלים רבים שבחרו להשתמש במערכות סולאריות למטרת הפקת חשמל לעצמם וגם למטרת מכירתו לחברת החשמל. ניתן למצוא גם אזרחים המנצלים שטחי גגות שאינם נמצאים בשימוש לשם אותן המטרות. מערכת סולארית דורשת השקעה כספית, אך בסופו  של דבר היא הופכת למשתלמת מכיוון שהיא מהווה הכנסה פאסיבית.

שימוש במערכות סולאריות בעולם

המדינה המובילה כיום בעולם בהתקנת מערכות סולאריות היא איטליה שעלתה למקום הראשן לאחר שנתיים בהם הובילה גרמניה.  החווה הסולארית הגדולה ביותר בעולם נמצאת כיום ברומא. למרות גודלה, ארצות הברית נמצאת רק במקום השלישי. בעוד שבישראל עלות המערכת הסולארית באה על חשבון האזרח, ביפן המדינה מממנת כמחצית מהעלות. המשותף לכל המדינות הללו הוא שהן מספקות תמריצים לבעלי עסקים ולמשקים פרטיים בהתקנת מערכות סולאריות.

מאמרים נוספים